kentsel dönüşüm avukatı, kentsel dönüşümün faydaları, muafiyetAvukat Ahmet Aydın, Afyonkarahisar`ın Bolvadin ilçesinde doğmuş, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Barosu`na mensup bir avukat olarak görevini ifa etmeye başlamıştır.

✓ Halen daha İstanbul Barosu`na kayıtlı olarak, avukatlık mesleğini ifa eden Aydın, üniversite eğitiminden bu yana pek çok sosyal sorumluluk projesi içinde bulunmuş, ülkemizin muhtelif bölgelerinde müvekkilleri adına hakkı ararken, “Olması Gereken Adaletin Savunucusu“ olmaya çalışmıştır.

Kendisine, `vazgeçemediğiniz birincil ilkeniz nedir?` diye sorulduğunda “Müvekkillerime davanın görülen sonucundan farklı bir sonuç vaat etmedim. Hekim, bir röntgen filmine baktığı zaman tanıyı koyar. Bir avukat ta dosyayı okuduğu zaman, o davanın sonucunu aşağı yukarı söyler“ demiştir.

Onu bugünlere hazırlayan, Adalete İhtiyaç duyan müvekkillerinin ihtiyaçlarını karşılamanın kutsal bir ödev olarak görmesi ve icra ettiği mesleğinin onurunun, Vatandaş adına Adalet aranırken olmazsa olmaz bir suje olarak görmesidir.

Avukat Ahmet Aydın`ın da ortağı olduğu ve Bağdat Caddesinde kurulu olan hukuk büromuz, Marmara Üniversitesinden mezun hukukçuların bulunduğu genç ve dinamik avukat kadrosuyla vatandaşlarımız, yabancı uyruklu kişiler ve tüzel kişilere hızlı hukuki çözümleri sağlamaktadır. Hukuk büromuz; müvekkilleri adına adaleti ararken bağlı bulunduğu meslek kuralları, hukuk etiği ve insan haklarını her kurum ve normun önünde tutmayı ödev bilmiştir. Bu ilkelerle avukatlık mesleğini icra eden hukukçuların bulunduğu büromuz, vekilliğini ve danışmanlığını yaptığı şahıslar ve şirketler bazında yerli ve yabancı müvekkillerine avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Hukuk büromuz başta İstanbul olmak üzere Türkiye`nin her yerinde ve eş zamanlı olarak da yurt dışında bulunan çözüm ortakları eliyle hukuki faaliyetler gerçekleştirmektedir. Avukat Ahmet Aydın başta inşaat, gayrimenkul, davaları, ağırlıklı olarak Kentsel Dönüşüm hususunda Belediyelere, arsa sahipleri ve müteahhitlere danışmanlık, kentsel dönüşüm hizmetleri, imar hukuku sorunları, kamulaştırma gibi gayrimenkul hukuku konularında avukatlık ve danışmanlık yapmaktadır.